Doğayla iç içe olmak için Florya Sahili’ne ..

Dün öğleden sonra Florya Sahili’ndeydim. Çok yakınlarda oturmama rağmen yıllardır ilk defa gittim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burayı çok güzel bir dinlence-eğlence yeri haline getirmiş. Tesislerden içeri daha girmeden yeşilliklerle dolu bir manzarayla karşı karşıya kalıyorsunuz. Girdikten sonra ise yemyeşil ağaçlar, çimenler, çiçekler, ile mis gibi temiz havası, muhteşem deniz manzarası sizi karşılıyor ..

İçeri girince çay bahçesi tarzı mekanlar ve bir iki ufak cafe bulunuyor. Buralarda ister oturuyor kendi çapınızda takılıyor, isterseniz çayınızı-kahvenizi yudumluyorsunuz. Yemek çeşidi fazla olmamasına karşın doğayla iç içe olmak sizi tatmin ediyor. Daha lüks görünen restoranlara girmek istediğinizde ise buraların düğünler için rezerve olduğunu görüyorsunuz ve doğal olarak içeri kabul edilmiyorsunuz. Etrafınıza şöyle bir baktığınızda her bir köşe başında düğün fotoğrafı çektiren gelin ve damatlara rastlıyorsunuz.

Eğlence açısından bakarsanız içerde çocuklarınız için bisiklet sürmek için kullanabilecek bir parkur bulunuyor. Bu parkur trafik işaret ve lambalarıyla donatılmış. Çocuklarınıza bisiklet kullanırken, trafik kurallarını da öğretmiş oluyorsunuz. Bunun yanısıra içerde oyun parkı, lunapark ve go-kart pisti de bulunuyor. Go-kartın 5dk’sı 10 TL. Lunaparkta aletler içinse gişelerden jeton alabiliyorsunuz. Mini hayvanat bahçesinde yapay gölde yüzen kuğuları da seyredebilirsiniz.

Image

Yemek yenilebilecek gördüğüm kadarıyla iki tane mekan var. Birisi hemen girişte solda kalan İ.B.B.Sosyal Tesisleri lokantası. Burası haftasonları tıklım tıklım oluyor. Geldiğinizde yüz-yüze rezervasyon yaptırmanız gerekiyor ve yemek sırası anca rezervasyondan 1,5 – 2 saat sonra geliyor. Sıranız geldiğinizde cep telefonunuza SMS gönderiyorlar ve gidip masanıza oturabiliyorsunuz. Yemekleri ve hizmeti fiyat/performans açısından oldukça iyi. Telefonla rezervasyon almıyorlar ancak bilgi almak için 0212 663 18 67 nolu telefonu arayabilirsiniz. Diğer mekansa İ.B.B. Sosyal Tesisleri’nin hemen karşısında bulunuyor. Genellikle pizza, köfte, hamburger, patates gibi fast-food seçenekleri bulunuyor. Yemek kalitesi açısından pek de bir şey beklememek lazım ancak eğer dışarıda yer bulabilirseniz manzarası mükemmel.

Arabayla gelenler için ücretli/ücretsiz otopark seçenekleri var. Ücretsiz otoparkı yeterince büyük olduğu için genellikle ücretli otoparkı kullanmaya gerek kalmıyor. Yalnız haftasonları çok yoğun olduğu için akşam saatleri yer bulmak sıkıntı olabilir. Arabası olmayanlar da Florya tren istasyonunda indikleri takdirde yürüyerek 10 – 15 dk içerisinde bu muhteşem sahile ulaşabiliyor.

Son olarak da eğer Florya’dan yolunuz geçiyorsa uğramadan geçmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum ..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s