Geçiçi telefon numarası almak ..

Bazen pek de güvenemediğimiz ancak yine de içeriğine ulaşmak ya da belli haklara sahip olmak için üye olmamız gereken web siteleri olabiliyor. Kendi kişisel bilgilerimizin gizliliği için, bu sitelere üye olurken bazı bilgileri paylaşmak istemiyoruz. Bunların başında cep telefonu bilgisi geliyor ki, yine belli sitelerde SMS ile cep telefonu doğrulaması yapılıyor. Bu gibi güvenilirliğinden şüphe ettiğimiz siteler için cep telefonu bilgisini doğrulamak için pinger.com’un geçici text ve voice mail sağlayan hizmetinden birkaç adımda faydalanabiliriz.

1) Öncelikle http://www.pinger.com/tfw/ adresine giriyoruz.
2) Açılan sayfada “Create Account” yazısına tıklıyoruz.
3) Yeni sayfada bilgileri doldurup “Create” buttonuna tıklıyoruz.

Görsel

4) “To find your are please enter your zip code” yazan kısma herhangi bir şey yazabilirsiniz (örn: 12345). Sonrasında bilgileri doldurup “Find” buttonuna tıklıyoruz.

Görsel

5) Karşımıza çıkan ekrandan istediğimiz bir numarayı seçip “Confirm” buttonuna tıklıyoruz.

Görsel

İşlemler bu kadar, Confirm dedikten sonra otomatik olarak telefon simulatörüne login oluyoruz. Sağ üst koşedeki options yazısına tıkladıktan sonra kendimize atanmış numara ve profil bilgilerini görüntüleyebiliyoruz.

Görsel

 

NOT: Seçtiğimiz telefon numarası Kanada ülkesine aittir. Bu nedenle üyelik yapacağınız siteye ülke bilgisi girerken Kanada seçimi yapmanız gerekebilir.

Reklamlar

Geçiçi telefon numarası almak ..” üzerine 8 yorum

  1. verified mail için mail geliyor ama email adresini doğrulamak için link yok click verification link yazıyor ama farklı tarayıcıda da baktım göremedim.

  2. Neyse gmail yerine hotmail kullandım sorun çözüldü, ama verdiklerini numarayı VK.com sitesi kabul etmiyor. yanlış bir numara girdiniz diyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s